Wycena nieruchomości

Na rynku nieruchomości dostępnych jest wiele ofert sprzedaży. Czy wiesz, jak sprawdzić, czy kupowana nieruchomość jest odpowiednio wyceniona? Rzeczoznawca majątkowy zajmuje się przygotowaniem wyceny nieruchomości, w której określa realną wartość danej nieruchomości.

Wycena nieruchomości jest ważnym dokumentem, wykorzystywanym w różnych celach np. jako zabezpieczenie kredytu. Na co należy zwrócić uwagę, zlecając wykonanie wyceny nieruchomości?

Wycena nieruchomości Kraków

Osobie zlecającej dokonanie wyceny najbardziej zależy na tym, aby uzyskać jak najdokładniejszą wartość nieruchomości. Jest ją w stanie określić tylko specjalista. Najkorzystniejszym krokiem do otrzymania wiarygodnej wyceny nieruchomości, jest pomoc certyfikowanego eksperta.

ap7 nieruchomości z chęcią Ci w tym pomoże!

Rzeczoznawca majątkowy, łącząc szerokie doświadczenie oraz wysokie umiejętności, stosując odpowiednie podejście, techniki i metody, jest w stanie dokładnie i rzetelnie przedstawić najbardziej adekwatną wycenę nieruchomości.

Wycena mieszkania lub innej nieruchomości, sporządzona przez jednego z profesjonalistów współpracujących z ap7 nieruchomości, może być podstawą do otrzymania kredytu i innych korzyści, które są możliwe do osiągnięcia za pośrednictwem banków i innych instytucji.

Jeśli chcesz otrzymać dokładną i rzetelną wycenę nieruchomości, którą wykorzystasz w dowolnym celu, skontaktuj się z nami.

Kto może zlecić wykonanie wyceny nieruchomości w Krakowie?

Zgodnie z przepisami prawa, tylko rzeczoznawca majątkowy może dokonać wyceny nieruchomości. Zlecić wykonanie wyceny może każdy, komu zależy na uzyskaniu opinii co do wartości nieruchomości. Wyróżnić należy jednak sytuacje, w których obowiązek dokonania wyceny wynika wprost z przepisów prawa np. gdy ustalana jest wysokość odszkodowania za wywłaszczoną nieruchomość.

Wycena nieruchomości rzeczoznawcy majątkowego może określać wartość rynkową nieruchomości, odtworzeniową lub katastralną (wartość ta obecnie nie jest ustalana).

Wycena nieruchomości – co szacują nasi specjaliści?

  • nieruchomości gruntowe, zarówno niezabudowane i zabudowane (działki),
  • nieruchomości komercyjne i przemysłowe,
  • nieruchomości prywatne,
  • nieruchomości rolne i leśne.

Do czego może Ci się przydać wycena nieruchomości?

  • może ona być wykorzystana w celu zabezpieczenia Twojego kredytu bankowego,
  • może być przedmiotem postępowania w sprawie spadkowej, egzekucyjnej,
  • nieruchomość może być aportem wniesionym do spółki,
  • do kupna lub sprzedaży,
  • może pełnić rolę potwierdzenia wartości aktywów firmy.

Zapraszamy do kontaktu z Naszymi specjalistami, którzy chętnie przedstawią Ci naszą ofertę.