Dla Kupujących

Co każdy kupujący musi wiedzieć?

Ponieważ zakup nieruchomości jest jedną z największych inwestycji dokonywanych przez większość ludzi w ciągu całego życia, ważne jest, aby unikać kosztownych błędów i podejmować świadome decyzje przez cały proces zakupu. Bez względu na to, czy kupujesz dom, mieszkanie, działkę, lokal użytkowy, budynek, etc. oraz niezależnie od tego, czy jesteś nabywcą po raz pierwszy, czy doświadczonym inwestorem, powinieneś zadać jak najwięcej pytań i uzyskać jak najwięcej informacji. Poniżej znajdziesz cenne informacje na temat „kupowania nieruchomości”, które mogą okazać się pomocne. Jeśli masz dodatkowe pytania skontaktuj się z Nami!

Kupno nieruchomości – w poszukiwaniu właściwej oferty

Zakup nieruchomości to działanie wieloetapowe. Jednym z pierwszych kroków (często pomijanych przez wielu nabywców) jest określenie poszukiwanego obiektu. Sugerujemy sporządzenie pisemnej listy rzeczy, które są dla Ciebie ważne (na przykład: czy dom musi być na jednym poziomie, czy wolisz określony obszar, ile pokoi potrzebujesz, w jakim przedziale cenowym jesteś, czy interesuje Cię oferta na rynku wtórnym itd.). Jeśli nie masz pewności, czego chcesz lub na co Cię stać, musisz przeprowadzić wstępną kwalifikację przez dobrego kredytodawcę, zanim spotkasz się z agentem nieruchomości. Oczywiście kredyt to jedna z opcji, dzięki której (przynajmniej w części) sfinansujesz zakup nieruchomości.

W czym pomoże Ci agent nieruchomości?

Oto kilka wskazówek, dlaczego to właśnie agent nieruchomości powinien zająć się negocjacjami ze sprzedawcą:

 • agent nieruchomości doskonale zna rynek i wie, w jaki sposób negocjować, by swojemu Klientowi zapewnić największe korzyści,
 • agent nieruchomości jest najlepszym źródłem porad w tej dziedzinie,
 • agent nieruchomości zajmuje się bezpośrednimi negocjacjami, wie, jak robić to skutecznie,
 • agent nieruchomości pokaże potencjalnym najemcom lub nabywcom nieruchomość oraz pomoże w przygotowaniu stosownych dokumentów niezbędnych do finalizacji transakcji.

Dochowanie staranności

Po zaakceptowaniu oferty możesz skorzystać z porad inspektora nieruchomości w celu przeprowadzenia oględzin nieruchomości. Będziesz także mógł uzyskać informacje ujawnione przez sprzedawcę u swojego agenta. Zgodnie z prawem, Sprzedający musi ujawnić na piśmie każdy istotny fakt, który niekorzystnie wpłynąłby na wartość nieruchomości. Dokładnie sprawdź stan prawny nieruchomości. Zakup mieszkania lub domu to poważne przedsięwzięcie, powinieneś mieć pewność, że osoba sprzedająca nieruchomość jest jej prawnym właścicielem i nie ciążą na niej żadne obciążenia.

Zakup nieruchomości - dlaczego warto korzystać z usług agenta nieruchomości?

 • Wsparcie agenta nieruchomości daje ci większą siłę negocjacyjną, w końcu kupno nieruchomości wymaga stanowczego działania.
 • Zadamy Ci odpowiednie pytania, aby określić, czego i w jakiej lokalizacji szukasz. Kiedy poznamy Twoje oczekiwania, wykorzystamy swoje doświadczenie i wiedzę, aby pomóc Ci to znaleźć. Możemy dostarczać wydruki, raporty e-mail i przeprowadzać niestandardowe wyszukiwania, aby znaleźć wszystkie dostępne np. domy, które spełniają Twoje kryteria. Możemy również skonfigurować automatyczne wiadomości e-mail, aby powiadamiać Cię automatycznie, jeśli na rynku pojawi się aukcja spełniająca twoje kryteria.
 • Agent nieruchomości zapewni profesjonalne usługi, które pozwolą Ci dokonać właściwego wyboru. Wiedza i doświadczenie, jakie posiadają Nasi agenci nieruchomości - jak również użyteczne technologie, takie jak wirtualne wizyty interaktywne mapy, strony internetowe, bazy danych - pozwolą Ci zaoszczędzić cenny czas, przeglądając np. domy, które nie spełniają Twoich potrzeb.
 • Współpracując z agentem nieruchomości masz pewność, że razem wybierzecie np. dom idealny dla Ciebie. Możesz spędzać czas robiąc to, co lubisz, podczas gdy kwestią wyszukiwania idealnego lokum, zajmuje się ktoś inny. Pomogliśmy setkom ludzi w ich potrzebach związanych z nieruchomościami, a nasze doświadczenie pomoże Ci uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, dzięki czemu zakup nieruchomości przebiegnie bezproblemowo.
 • Agent nieruchomości zajmuję się kwestiami formalnymi. Dobrze jest mieć przy sobie specjalistę, który zajmie się skompletowaniem dokumentów i pomoże uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania.
 • Agent nieruchomości jest źródłem wiedzy i informacji na temat nieruchomości. Będzie Cię informować o warunkach rynkowych i odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące procesu zakupu np. domu, w tym wyjaśniać przepisy mieszkaniowe i na czym współpraca między agencjami. Zakup mieszkania lub innej nieruchomości nie powinien być dokonywany pod wpływem impulsu. Naszym celem jest dostarczenie najlepszych i najdokładniejszych informacji, które pomogą Ci w podjęciu tej decyzji.
 • Korzystasz z grupy profesjonalistów. Przez lata wypracowaliśmy dobre relacje z podmiotami oferującymi atrakcyjne metody finansowania i profesjonalistami, m.in. w dziedzinie doradztwa podatkowego i prawnego.
 • Naszym celem jest świadczenie najwyższej jakości usług. Twoje zaufanie dla nas bardzo ważne. Mamy nadzieję, że jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować pomocy w kupnie lub sprzedaży nieruchomości zadzwonisz do nas!

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości? Zapraszamy do ap7 nieruchomości!