rodzaj nieruchomości działki
rodzaj transakcji sprzedaż
cena od
cena do
powierzchnia od
powierzchnia do
liczba pokoi od
liczba pokoi do
rynek
przeznaczenie działki
wyświetl
z 1
Kraków
Dębniki
 
17 976 939,00 zł
650,00 zł/m2
27656.83 m2
Kraków
Wzgórza Krzesławickie
 
390 000,00 zł
195,00 zł/m2
2000 m2
Kraków
Bronowice
 
1 700 000,00 zł
1 176,47 zł/m2
1445 m2

Działki na sprzedaż Kraków

Zachęcamy do sprawdzenia zebranych w jednym miejscu ofert działek na sprzedaż w Krakowie. Każdemu, kto szuka działki budowlanej, inwestycyjnej czy komercyjnej, możemy zaproponować różnego rodzaju oferty. Oferujemy fachowe pośrednictwo w sprzedaży działek zarówno z Krakowa, jak i okolic stolicy Małopolski. Są to działki np. o przeznaczeniu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, jak i pod usługi komercyjne.

Wygodne wyszukiwanie działek z Krakowa

Działki w Krakowie, w których sprzedaży pośredniczymy, można sortować według kilku kryteriów, dzięki temu na stronie pojawią się wyłącznie wyniki idealnie dopasowane do naszych preferencji. Pierwszym kryterium jest cena - warto ustawić maksymalny budżet, jaki możemy przeznaczyć na tę inwestycję. Kolejna, ważna cecha to powierzchnia - od tego, jak duża będzie to działka z Krakowa, zależy, ile będzie można na niej wybudować. Kolejne kryterium to przeznaczenie działki. Oferujemy działki z Krakowa budowlane, rolne oraz inwestycyjne. Ponadto w ofercie każdej działki z Krakowa znajdują się dokładne dane na temat mediów, ukształtowania terenu i inne informacje istotne z punktu widzenia osób szukających w tej kategorii czegoś do kupienia. Szczególnie w przypadku działek budowlanych przed zakupem warto sprawdzić, czy jest tam woda, prąd oraz kanalizacja. W przypadku ich braku koszty budowy domu będą wyższe, ale cena zakupu za to może być mniejsza.

Ceny i dodatkowe koszty działek na sprzedaż w Krakowie

Sfinalizowanie zakupu działki na sprzedaż w Krakowie wiąże się z kilkoma dodatkowymi kosztami, które każdy kupujący musi ponieść. Jakie to koszty i ile one wynoszą? Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy funkcjonalny kalkulator kosztów. Na stronie każdej działki na sprzedaż w Krakowie można kliknąć w ten kalkulator, a pojawią się na stronie - poza wartością działki to również podatek PCC czy taksa notarialna. Drugim, użytecznym rozwiązaniem jest kalkulator kredytowy. Można przeliczyć, ile wyniesie rata miesięczna za działkę w różnych okresach spłaty (np. 10, 15 i 25 lat). Oba kalkulatory mają jednak charakter poglądowy i uwzględniają zazwyczaj maksymalne stawki, dlatego w celu zapoznania się z bardziej dokładnymi informacji zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Rodzaje działek i możliwość ich przekształcenia

Działki dzielą się na 6 podstawowych rodzajów: działki leśne, działki siedliskowe, działki inwestycyjne, działki rekreacyjne, działki rolne oraz działki budowlane. Przeznaczenie każdego z typów precyzyjnie definiują przepisy. Oznacza to, że działka rolna nie może być wykorzystana pod zabudowę domu jednorodzinnego. Należy najpierw przekształcić działkę rolną w działkę budowlaną i dopiero po sfinalizowaniu tego dwuetapowego procesu, czyli dokonaniu zmiany przeznaczenia terenu i wyłączeniu działki z produkcji rolnej, można pomyśleć o projekcie budowy domu. Prawo stale się zmienia i ewoluuje - od 2019 roku weszła w życie nowelizacja przepisów, która ułatwia indywidualnym inwestorom zakup niewielkiej działki rolnej i przekształcenie jej w działkę budowlaną.