Jak działa i za co odpowiada biuro nieruchomości?

W najprostszym rozumieniu biuro nieruchomości i pracujący w nim agenci lub pośrednicy pomagają swoim klientom w kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości. Obecnie jednak wiele placówek - również biura nieruchomości - poszerza ofertę swoich usług, by działać bardziej kompleksowo. Inne czynności, takie jak kredyt hipoteczny czy ubezpieczenie mieszkania, można oddać w ręce pracujących tam specjalistów.

Jak działa biuro nieruchomości?

Wiele biur nieruchomości działa wyłącznie na płaszczyźnie pośrednictwa w kupnie, sprzedaży bądź wynajmie nieruchomości. Tymczasem niektóre firmy - np. nasza - działają znacznie bardziej kompleksowo. Oferujemy fachowe doradztwo i pomoc na każdym etapie realizacji transakcji. Działamy także w obszarach, takich jak szukanie dodatkowych źródeł finansowania. Kredyt hipoteczny oferowany jest przez wiele banków i instytucji finansowych, naszym klientom doradzamy i pomagamy w wyborze najkorzystniejszej oferty, na najbardziej atrakcyjnych warunkach do spłaty. Poza finansowaniem nieruchomości, innym ważnym aspektem jest ubezpieczenie - również tutaj udzielamy fachowej pomocy i doradztwa na temat aktualnych przepisów prawa nieruchomości, a także innych ubezpieczeń (np. komunikacyjnych) i polis na życie.

Za co odpowiada biuro nieruchomości?

Na pytanie, za co odpowiada biuro nieruchomości, trudno odpowiedzieć jednym zdaniem, bo zakres ten jest bardzo szeroki. Przede wszystkim na takie pośrednictwo warto zdecydować się dlatego, bo pracujące tam osoby doskonale znają bieżące regulacje prawne i przepisy. Nieznajomość prawa szkodzi - w sytuacjach sprzedaży, kupna lub najmu nieruchomości warto wiedzieć, jak skonstruować umowę, czy wpłacać zadatek lub podpisywać umowę przedwstępną z potencjalnym kupującym. Osoby, które nie znają swoich praw, często podpisują dokumenty, które nie chronią należycie ich interesu oraz majątku. Nie zgadzać się może zarówno stan prawny, jak i finansowy nieruchomości, co biuro nieruchomości powinno zweryfikować. Za co jeszcze odpowiada biuro nieruchomości? Nasza agencja świadczy wiele innych pomniejszych usług, takich jak sprawdzanie wiarygodności potencjalnego inwestora, dewelopera lub oferenta. Inne obszary naszych działań to analiza postanowień umów oraz pośrednictwo w zawieraniu umów, pomoc w wycenie nieruchomości, działki lub gruntu, negocjacje cenowe, selekcja ofert.

Jak wybrać biuro nieruchomości? 3 pożądane cechy

By biuro nieruchomości spełniło każde - nawet najbardziej wygórowane oczekiwania - warto oddać się w ręce firmy, która posiada:

  1. kompleksową ofertę - nie tylko same czynności związane z wynajmem, sprzedażą lub kupnem nieruchomości, bo nasze biuro oferuje fachowe doradztwo i pomoc na każdym pomniejszym etapie całego tego procesu, a także wcześniej i później. Naszym zadaniem jest nie tylko znalezienie potencjalnego kupca lub osobę wynajmującą - oferujemy także m.in. administrowanie nieruchomością, pomoc w sporządzeniu umów i doradztwo najlepszej oferty ubezpieczenia,
  2. indywidualne podejście - w branży nieruchomości nie wszystko da się przyłożyć do gotowego szablonu, dlatego oferujemy naszym klientom podejście, które zostanie precyzyjnie dopasowane do jego potrzeb, sytuacji, zasobów finansowych i oczekiwań,
  3. indywidualną wycenę - nasze biuro nieruchomości nie działa w oparciu o sztywny cennik. Każda stawka jest ustalana indywidualnie, na podstawie sytuacji, potrzeb klienta, a także liczby usług, z których chce skorzystać.