House fliping - sposób na szybki zarobek?

Jest wielu zwolenników i przeciwników sztuki flipowania. Z pewnością wymaga ona wiedzy i doświadczenia. Sztuka tkwi w szczegółach.

Czym jest house fliping?

Najprostsza definicja house flipingu to - kupujesz nieruchomość taniej, a sprzedajesz drożej. Najważniejsze jest, aby znać sposób pozyskiwania inwestycyjnych perełek. Drugi krok, to wiedza na temat tego, jak podnieść cenę pozyskanej nieruchomości. 

Zazwyczaj w grę wchodzi rynek wtórny. Celem inwestycji w taki rynek jest zakup nieruchomości pochodzących z rynku wtórego. Ich cena jest niższa, ale często mieszkania pochodzące z tego  rynku wymagają  remontu. Gdzie zatem jest zysk? Bardzo zniszczone nieruchomości podlegają negocjacjom cenowym, a remont można zrobić po kosztach. 

Inwestorzy szukają także  nieruchomości, które mają nieunormowaną sytuację prawną. Przeciętnemu kupcowi regulacja spraw prawnych może zająć lata. Nie jest to atrakcyjny typ nieruchomości. Inwestorzy mają znanych prawników oraz przetarte szlaki, dzięki czemu taki problem dla nich to błahostka. Tak samo osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej i potrzebują sprzedać swoją działalność jak najszybciej. Na wolnym rynku mogłoby to trwać wiele miesięcy. Natomiast dla inwestorów to kwestia kilku dni i załatwieniu paru spraw u notariusza. 

Inwestowanie w nieruchomości

Często śledząc licytacje komornicze, można trafić na prawdziwe perełki. Inwestycje te ogłaszane są najczęściej na portalach z ogłoszeniami. Dobrze jest mieć kontakt z tzw.  sourcerami. Są to osoby, które posiadają informacje o tym, gdzie są najlepsze oferty z nieruchomościami. Taka wiedza to prawdziwy skarb. Osoby te, za posiadanie tak istotnych informacji zarabiają od 5 do nawet 10 tysięcy złotych!

Ile można zarobić na house flipingu?

Pierwszym krokiem jest podniesienie ceny zakupionej nieruchomości. Jak to zrobić? 

 • generalny remont 
 • zmiana układu pomieszczeń
 • unormowanie sytuacji prawnej

Jeśli zostaną spełnione powyższe kryteria, cenę mieszkania można podnieść nawet o kilka tysięcy złotych, niż cena wyjściowa. Jeśli inwestorzy mają duże doświadczenie, potrafią sprzedać kilka takich nieruchomości, zarabiając na tym niemałe pieniądze. Przed zakupem nieruchomości należy dokładnie wyliczyć koszty kredytu, remontu oraz to ile zapłacimy prawnikom. W ten sposób widzimy dokładną stopę zwrotu. 

Zalety i wady

 • Jeśli posiadasz doświadczenie w tej formie sprzedaży nieruchomości, zyski mogą być naprawdę duże .
 • Mając zaoszczędzone pieniądze i sporo wolnego czasu  house fliping będzie świetną formą zarabiania pieniędzy.
 • Jeśli myślisz o szybkim pomnażaniu pieniędzy, to rozwiązanie dla Ciebie.
 • Minusem tej formy zarabiania pieniędzy i inwestowania w nieruchomości jest fakt, iż to bardzo absorbujące zajęcie. 

Warto zadbać o ubezpieczenie

Podczas inwestowania w nieruchomości, czy kredyty, warto zadbać o dodatkowe ubezpieczenie. Ubezpieczenie nieruchomości zazwyczaj obejmuje:

 • Ubezpieczenie od kradzieży 
 • >Ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem lub rozboju 
 • Ubezpieczenie od stłuczenia 
 • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym 
 • Ubezpieczenie ruchomości domowych

Oferowanych form ubezpieczenie jest o wiele więcej. Wyżej wymienione, to tylko ubezpieczenia obejmujące podstawowy pakiet. Do popularnych opcji należy rodzaj ubezpieczenia domu, które jest w trakcie budowy lub remontu. Ciekawą ofertą jest także ubezpieczenie domu letniskowego. Jeśli posiadamy domki pod wynajem dla przyjezdnych, ta forma ubezpieczenia może okazać się przydatna np. podczas zniszczeń, jakich mogą dokonać osoby wynajmujące nieruchomość. Dodatkowa forma ubezpieczenia jest zawsze dobrym rozwiązaniem przed nagłymi wypadkami.