Działki, nieruchomości pod Krakowem

Rosnące ceny nieruchomości sprawiają, że wiele osób decyduje się na wyprowadzkę z dużych miast. Tereny podmiejskie zyskują więc na wartości, stając się doskonałą lokatą zgromadzonego kapitału. Jakie są główne korzyści z inwestycji w działki pod Krakowem? Dlaczego warto kupić ziemię oddaloną o kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów od stolicy Małopolski?

Działka pod miastem - długoterminowa inwestycja

Jakie są plusy zakupu działki pod Krakowem lub innym ośrodkiem miejskim? Decydując się na tego typu działkę, możemy traktować ją jako długoterminową inwestycję i odsprzedać z zyskiem za jakiś czas (szczególnie, jeśli jest to grunt budowlany). Świetnym interesem może też okazać się działka, której przeznaczenie będzie zmienione z rolnego na budowlane.

Oczywiście zakup działki inwestycyjnej wymaga dobrze opracowanej strategii, konkretnego planu wykorzystania gruntu. Bardzo ważny jest też jej status prawny, w tym brak obciążeń (innych niż kredyt) w księdze wieczystej. Dobrą praktyką jest szczegółowe zapoznanie się z planem zagospodarowania przestrzennego, z którego dowiemy się wszystkiego o położeniu działki i oraz jej okolicy. Generalnie należy mieć świetne rozeznanie w sytuacji na rynku i porównać interesującą nas ofertę z kilkunastoma innymi, aby ustalić jej realną wartość.

Pamiętajmy, najlepiej nabywać w grunty położone w okolicy z dużym potencjałem rozwoju - blisko dużych miast (np. w działki pod Krakowem), obszarów inwestycyjnych.

Zakup działki pod miastem z myślą o budowie domu

Część osób jest zainteresowanych zakupem ziemi nie z myślą o jej sprzedaży, a planem budowy domu w przyszłości. Mówimy wówczas o inwestycji w lepszy komfort życia dla rodziny. Mieszkając we własnym domu położonym w okolicy miasta, możemy cieszyć się prywatnością, ciszą i większym metrażem. Nie zmienia to faktu, że zanim zostaniemy właścicielami działki, musimy dokonać jej wyboru, sprawdzić stan prawny - dopełnić wielu formalności. Warto mieć wsparcie fachowców podczas przechodzenia przez ten proces.

Jak szukać działek pod Krakowem? Zaufaj profesjonalistom

Jak widać, zakup gruntu z długim horyzontem inwestycyjnym wymaga mnóstwo wysiłku, analiz dokumentacji, wiedzy i czasu. Na szczęście nie trzeba zajmować się tym całym procesem samodzielnie. Wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy biura pośrednictwa nieruchomości. Nasi doświadczeni agenci nieruchomości chętnie pomagają Klientom (indywidualnym i biznesowym) w zakupie działek pod Krakowem i nie tylko. W ap7 zajmujemy się również doradztwem kredytowym i ubezpieczeniowym. Znamy rynek nieruchomości od podszewki. Kilkanaście lat funkcjonowania w tej branży sprawia, że mamy grono stałych, zadowolonych Klientów, którzy są naszą najlepszą reklamą.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu wszystkie osoby, które chcą kupić działki lub nieruchomości pod Krakowem. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego przypadku, 100% zaangażowanie i bezproblemową współpracę.

 

WYSZUKIWARKA OFERT